Başkan Çınar duyurdu: 2 bin 265 adet konut ve dükkan inşa edildi

Hoca Ahmet Yesevi Mahallesinde üretimi tamamlanan 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesindeki binaları inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Malatya’nın sarsıntı neslinde yer alması nedeniyle gerek TOKİ ile işbirliği halinde gerekse de belediyemizin kendi imkânlarıyla bugüne kadar ilçemizin türlü bölgelerinde 2 bin 265 konut ve dükkân üretimi yapılarak, sağlam ve muteber hayat alanlarımızın sayısını artırdık.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Lider Yardımcısı Numan Özcan ve Oğuz Özcan, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyeleri, Yeşilyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Tosun ve Hoca Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır ile birlikte üretimi tamamlanan 1.Etap Kentsel Dönüşüm Projesindeki Konutlarda incelemelerde bulundu.

TOKİ ile Yeşilyurt Belediyesi işbirliğiyle üretimi tamamlanan Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi TOKİ Konutlarında yeni meskenlerine taşınan hak sahibi Döndü Kaçak ve ailesini de ziyaret ederek taleplerini dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ardından site içerisinde ki alanları gezerek mahalle sakinleriyle yeni yapılacak yatırımlar üzerine fikir alış verişinde bulundu.

TOKİ ve Yeşilyurt Belediyesi işbirliğiyle mahalleye çok hoş bir hayat alanı kazandırıldığını söyleyen Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Muhtarı Orhan Ünalır, “TOKİ Konutlarımızın hayata geçmesinde Belediye Liderimiz Sayın Mehmet Çınar ve gruplarının büyük emekleri oldu ve sonuçta çok hoş bir ömür alanına kavuştuk. Çınar Liderimizin talimatlarıyla konutlarımızın eksiklikleri teker teker gideriliyor, yol, park ve kaldırım çalışmaları yapılıyor. Bizim her vakit yanımızda olan Belediye Liderimize ve gruplarına şahsım ve mahalle sakinleri ismine teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, Hoca Ahmet Yesevi Mahallesindeki TOKİ Konutlarının örnek bir yatırım olduğunu söyledi.

TOKİ ile işbirliği halinde Yeşilyurt’a çok hoş bir eser kazandırdıklarını tabir eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Malatya’mızın zelzele jenerasyonunda yer alması nedeniyle ilçemizde sarsıntıya sağlam, muteber ve sağlam yapı stoklarının sayısını artırmak için bütün gücümüzle çalışıp, birbirinden kıymetli yatırımları ve projeleri hemşehrilerimizle buluşturmaya devam ediyoruz. Devletimizin büyük takviyeleriyle TOK ile işbirliği halinde Hoca Ahmet Yesevi Mahallesine kazandırdığımız 1.Etap Kentsel Gelişim ve Değişim Projemizde örnek gösterilen çok özel bir yatırımdır. Konutlarımız ve toplumsal ömür alanlarımızla birlikte burayı çağdaş bir imaja kavuşturduk. Site yöneticilerimiz, mahalle muhtarımız ve mahalle sakinlerimizle sık sık görüşerek buranın eksikliklerini teker teker gideriyoruz.

Hak sahiplerinin yanı sıra buradan konut alan hemşehrilerimizin ferah, pak ve tertipli bir alanda hayatını sürdürmesi içine gruplarımızı seferber ettik. Park ve Bahçeler Müdürlüğü gruplarımız iletilen taleplerin tahlile kavuşması için ön hazırlıkları yaptıktan sonra, yenileme ve düzenleme çalışmalar sürat kazandı. Ailelerimizin çocuklarıyla birlikte gelip dinlendikleri yeşil alanımızın aydınlatma ve otomatik sulama sistemlerini tamamladık. Spor alanı, kamelyalar ve sert tabanla ilgili yaşanan ezaları çabucak bertaraf ettik. Mahalle sakinlerimizin talebi üzerine buradaki alanımızı pak, ferah ve çağdaş bir manzaraya kavuşturduk.383 konut ve 6 dairemizin yer aldığı sitemiz ile yan tarafındaki anaokulu ve ilkokulumuz ortasındaki ulaşım ve kaldırımla ilgili problemlerin tahlile kavuşması için de Fen İşleri Müdürlüğü takımlarımız gerekli çalışmaları başlattılar. Çift taraflı kaldırım yürüyüş yolu, asfalt çalışması ve otoparkımızı da yaparak, velilerimizin ve çocuklarımızın okula gidiş ve gelişlerini daha emniyetli ve sağlıklı hale getireceğiz. Etraf düzenlemeyle ilgili talepler var, onları da yerine getireceğiz. Yeni yatırımlarımızla birlikte buradaki konutlarımızdaki hayat düzeyini artırmaktayız. Konutlarımızla olan irtibatımızı asla kesmiyoruz, site sakinlerimizin taleplerini gerekli planlamaların akabinde tahlile kavuşturuyoruz. Koordineli ve planlı bir biçimde hayata geçen hizmetlerimizin gerçeğe dönüşmesinde takviyelerini esirgemeyen ve gruplarımıza yardımcı olan mahalle muhtarımıza ve mahalle sakinlerimize teşekkür ediyorum. Çalışmaları büyük bir titizlikle takip edip, vatandaşlarımızın isteklerini yerine getiren gruplarımızı de tebrik ediyorum ellerine, emeklerine sıhhat.” diye konuştu.

Yeşilyurt İlçesinde sarsıntıya güçlü ömür alanların sayısının süratle çoğaldığını kelamlarına ekleyen Lider Çınar, “Hoca Ahmet Yesevi Mahallemizdeki kentsel dönüşüm binalarımız örnek bir yatırım olarak ilçemize kazandırıldı, bunun sevincini daima birlikte yaşıyoruz. Hemşehrilerimiz huzurlu, sakin ve çağdaş bir alanda hayatını sürdürüyor. Zelzeleye sağlam, konforlu ve sağlam binalardan oluşan buradaki siteden mesken alan bir ailemizi de ziyaret ettik, onlarda buradaki ortamdan mutlular ve hoş kanılarını bizimle paylaştılar. Belediye olarak TOKİ ile işbirliği halinde yaptığımız buradaki konutların akabinde kendi imkânlarımız ve gücümüzle Turgut Özal Mahallemizde kentsel dönüşüm konutlarımıza sürat verdik. Belediyemizin iştiraklerinden İŞGEM bünyesinde Yeşil Yaka, Yeşil İnci ve Topsöğüt Konutları üzere sarsıntıya güçlü binalardan oluşan, çağdaş hayat alanlarını Yeşilyurt’umuza kazandırdık. Bununla birlikte sarsıntı mağduru hemşehrilerimiz için Yakınca ve Kaynarca mahallelerimizde de toplu konutlar yapılıyor. TOKİ ile işbirliği halinde hayata geçen yatırımların yanı sıra kendi imkânlarımızla yaptığımız konut ve dükkân sayısı 2 bin 265’e ulaştı. Yeni konutlarımızla birlikte sağlam, sarsıntıya güçlü ve konforlu ömür alanlarımızın sayısını süratle artırmaktayız. Hoca Ahmet Yesevi mahallesindeki konutlarımızla yola çıktık, akabinde çok sayıda konutu ve işyerini hemşehrilerimizle buluşturduk. Biz işimizi gönülden ve severek yapıyoruz, sonucunda da hoş ve kaliteli eserler ortaya çıkıyor. Cenab-ı Allah devletimizi başımızdan eksik etmesin, inşallah daha güçlü dayanaklar ve projelerle değerli hemşehrilerimizin hayat standartını yükselten yatırımlarımıza aralıksız devam edeceğiz. Zira; Yeşilyurt’umuz her şeyin en güzeline ve en hoşuna layıktır.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir