Depremin 47. gününde enkaz kaldırılırken keçisi sağ çıktı, heyecanla kendini iş makinesinin önüne attı

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesi Akçalı Mahallesi’nde Ahmet Haydi Tündükozan’ın eşi, 2 oğlu ve 2 geliniyle yaşadığı 3 katlı bina, 6 Şubat’taki zelzelelerde yıkıldı. Bu sırada alt kattaki ahırda bulunan keçi de enkaz altında kaldı. Canlarını kurtaranın Tündükozan ailesi, keçiyi kurtarmak istedi lakin başarılı olamadı.

47’İNCİ GÜNDE SAĞ ÇIKTI

3 kişinin hayatını kaybettiği mahallede enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, dün, zelzelenin 47’nci gününde öldüğü düşünülen keçi sağ çıktı. İş makinesi operatörü, enkazın üstündeki beton blokları kaldırınca keçi dışarı çıktı. Sezer Tündükozan, keçiyi sağ görünce hem şaşırdıklarını hem de çok keyifli olduklarını belirtti.

“SAĞ ÇIKMASI MUCİZE”

Kınalı isimli keçilerinin enkazdan sağ çıkmasının mucize olduğunu söyleyen Sezer Tündükozan, “Depremin 47’nci gününde konutumuzun enkazını kaldırıyorlardı. Operatörün betonu kaldırmasıyla bir arada keçi ayaklandı. Gözlerimize inanamadık şaşırdık, o anda kendimizi heyecanla kepçemizin önüne attık durdurmak için. Keçiyi aldık, operatör de şaşırdı. Heyecanlandık, canımızdan değerliymiş, Allah‘ın takdiri ilahisiymiş, öldürmeyen Allah öldürmüyor. Yeme içme için yanında hiçbir şey yoktu, bir mucize. Keçinin hiç sesi gelmiyordu, biz de anlamadık. Çıktı hala sesini çıkarmıyor, yalnızca sağını solunu dinliyor, korkmuştu, ayakları titriyordu. Olağanda 47 gün aç kalamaz. Su hiç yok tahminen, yanına saman da dökülmüş olabilir” diye konuştu.

KENDİLERİNİ DIŞARIYA ATTIKTAN KISA MÜHLET SONRA BİNA YIKILDI

Ahmet Haydi Tündükozan ise zelzele sırasında binanın sallandığını, kendilerini dışarı attıktan kısa bir mühlet sonra da yıkıldığını belirtti. Tündükozan, keçinin enkaz altından 47 gün sonra sağ çıkmasının mucize olduğunu kaydetti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Şimdiki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir