Etkisiz hale getirilen terörist Alman vatandaşı çıktı

Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye nazaran; Mehmetçik tarafından 15 Haziran’da Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde, taarruz hazırlığında bir küme terörist tespit edildi.

Bunun üzerine bölgeye sevk edilen SİHA’lar tarafından terörist küme etkisiz hale getirildi.

Yapılan araştırmaların akabinde öldürülen teröristlerden birinin Almanya Mainburg doğumlu “Azed Sergeş” kod isimli Thomas J. olduğu belirlendi.

Alman vatandaşı teröristin Münih’te terör örgütü saflarına katıldığı öğrenildi.

Güvenlik uzmanları, kelam konusu durumu “yurt içinden terör örgütüne iştirakin yok denilecek düzeye indiğine” yönelik açıklamaların en büyük delili olarak nitelendirdi. Terör örgütünün artık yurt dışındaki gençleri kandırmaya çalıştığını belirten uzmanlar, bu nedenle terörle gayrette işbirliğinin değerine dikkat çekti.

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de geçen hafta Brüksel’deki NATO Karargahı’nda katıldığı Savunma Bakanları Toplantısı’nın sonunda gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle gayrete vurgu yaparak, “PKK/YPG/PYD, FETÖ, DAEŞ, El-Kaide ve başka tüm terör örgütleriyle sonuna kadar çaba etmekte kararlıyız. Bu konuda tüm müttefiklerimizden tam takviye bekliyoruz.” tabirlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir