Fenerbahçeli futbolcular, Arda Güler’in imza törenini canlı izledi! Yiğit Efe Demir’in gözyaşları…

Milli futbolcu Arda Güler, bugün öğlen saatlerinde kendisini Real Madrid’e 6 yıllığına bağlayan mukaveleye imza attı. Canlı yayınlanan imza töreninde Real Madrid Başkanı Florentino Perez söz aldı, daha sonra Arda Güler açıklamalarda bulundu.

İmzaların atılmasının akabinde Arda Güler, basın mensuplarının karşısına geçti ve soruları yanıtladı.

FENERBAHÇELİ FUTBOLCULAR CANLI İZLEDİ

Arda Güler’in imza merasimini, tüm Türkiye üzere Fenerbahçeli futbolcular da canlı takip etti. Fenerbahçe’nin yayınladığı imajlarda Arda’nın eski grup arkadaşlarının öğlen yemeği sırasında imza merasimini daima birlikte izledikleri görüldü.

Futbolcuların gözlerindeki gurur da yüzlerindeki gülümsemeyle kameraya yansıdı.

YİĞİT EFE DEMİR’İN GÖZYAŞLARI…

Arda Güler ile tıpkı yaşta olan ve alt yaş kümelerinden bu yana grup arkadaşı olan Yiğit Efe Demir, imza merasimi sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Arda’nın yakın arkadaşı olan Fenerbahçeli genç futbolcuyu Mert Hakan Yandaş sarılarak teselli etti.

İMZA MERASİMİNDEN TÜM DETAYLAR

TSİ 13.00 sularında başlayan merasimde birinci olarak Arda Güler’in gollerinden ve hoş hareketlerinden oluşan bir klip izletildi.

ANNESİ DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Klibin izlendiği esnada genç oyuncunun annesi Serap Güler gözyaşlarına hakim olamadı. Arda Güler, annesini öptü ve sarılarak takviye verdi.

?

FLORENTINO PEREZ: ÇOK MUTLUYUZ

İlk olarak kelamı alan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, “Real Madrid’e hoşgeldin Arda Güler. Bu büyük günde yanımızda olanlara teşekkürler. Ekibi güçlendirmek için sürekli âlâ oyuncular aldık. Real Madrid için tutkulu bir grup oluşturduk. Geleceğimizde kıymetli bir hisse sahibi olacak bir yeteneği transfer ettik. Gelecekte elde edeceğimiz muvaffakiyetlerin temelini oluşturuyoruz. Birçok deneyimli, birçok yetenekli oyuncularla büyük muvaffakiyetler elde ettik. Bu biçimde de dünyanın en büyük kulübü olduk. Genç ve yetenekli oyuncular, Real Madrid çatısı altında kendilerini geliştirdiler, efsane haline geldiler. Bugün bizim için çok kıymetli. Real Madrid hayaliyle büyüyen bir çocuğu daha takımımıza katıyoruz. Tüm kulüpler, Arda Güler ile ilgileniyordu. Arda Güler’i size gururla takdim ediyorum.” halinde konuştu.

REAL MADRID’İ SEÇTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

Başkan Florentino Perez’in açıklamaları şu tabirlerle devam etti:

Arda Güler, senin yeteneklerin ve karakterin tüm dünyayı etkiledi. Real Madrid’i seçtiğin için teşekkür ederiz. Birlikte tarih yazabiliriz. 18 yaşında olmana karşın hayalini gerçekleştirebildin. Bu yaşın karşın birçok muvaffakiyet elde ettin. Biz hayalini gerçekleştirmene yardımcı oluyoruz. Senin yeteneklerinle birlikte gücümüze güç katacağız. Şampiyonlar Ligi’ni tekrar kazanmanın yolunu bulacağız. Burada büyüyeceksin. Yalnızca Futbol olarak değil, kişilik olarak da büyüyeceksin. Real Madrid’de kendini dünyaya tanıtacaksın. Birlikte başaracağız. Senin Real Madrid mesleğini taçlandıracağız.

SEN TÜRKİYE’NİN GURURUSUN

Arda, sen Türkiye’nin gururusun. Dünyanın en büyük kulübünde oynamanın nasıl bir sorumluluk olduğunu göreceksin. Tıpkı biçimde Fenerbahçe’de de büyük sorumluluk aldın. 14 yaşında Fenerbahçe’ye katıldın. 16 yaşında Fenerbahçe a grubunda oynadın, Avrupa’da oynadın. Türkiye Kupası’nı kazandın, en güzel oyuncu seçildin. Fenerbahçe ile 51 maçta oynadın. Türk Ulusal Kadrosu’na seçildin. 17 yaşında inanılmaz bir muvaffakiyet gösterdin. Türkiye de seninle gurur duyuyor Arda. Mesleğini birlikte üst çıkaracağız. Bernabeu’da seni her halde destekleyecek bir taraftar bulacaksın.

TÜM ÇOCUKLAR SENİ İZLEYECEK

Asla unutma ki Real Madrid’e bir kez gelenlerin kalbinde daima Real Madrid kalır. Milyonlarca Madridista, seni artık ailenin bir modülü olarak görüyor. Her vakit destekleneceksin. Bu sana çok büyük bir sorumluluk getirecek. Herkesin gayesindeki bireysin. Hayatın buna nazaran şekillenecek. Tüm çocuklar, seni izleyecekler. Meskenine güzel geldin. Real Madrid’e beğenilen geldin Arda.

Arda Güler’İN BASIN TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİ

DÜNYANIN EN BÜYÜK KULÜBÜ

Bu kıymetli günde Stefano’yu anıyorum. Burada olmak benim için çok kıymetli. Real Madrid dünyanın en büyük kulübü. Çok gururlu ve mutluyum

NEDEN BARCELONA YERİNE REAL MADRID’İ TERCİH ETTİN?

Avrupa’nın birçok kulübü beni istedi. Real Madrid sizi istediğinizde bahis kapanıyor. Hoca ve lider beni ikna etti. Yeteneklerimi göstermek istiyorum.

HANGİ KONUMDA OYNAMAYI TERCİH EDİYOR?

Orta saha ve sağ kenar oynayabiliyorum. Nerede oynadığımın çok bir ehemmiyeti yok. Çalışıp formayı almak istiyorum. Gol atmak, asistler yapmak, atakçı oynamak istiyorum. Sonuçta teknik yöneticimiz Ancelotti karar verecek buna

KİRALIK OLARAK GİTME İHTİMALİ HAKKINDA

Birçok kıymetli oyuncumuz var. Rekabete hazırım. Lider ve hoca bunun kelam konusu olmadığını söyledi. Buraya oynamaya geldim. Madrid burada oynama talihin var diyorsa bunu reddetmek imkansız. Bir yere gitmemiz kelam konusu olmadığı söylendi. Burada kalıp oynamak istiyorum.

İDOLLERİ KİM?

Real Madrid çok değerli oyunculara ve tarihe sahip. Cristiano Ronaldo, Mesut Özil, Guti üzere çok kıymetli isimler bu kulüpteydi. Ben de onlar üzere olmak istiyorum.

MESUT ÖZİL’DEN TAVSİYE ALDI MI?

Mesut ile düzgün bir ağabey kardeş alakamız var. Ondan çok şey öğrendim.

ANCELOTTI İLE NE KONUŞTU?

Mesut Özil, Real Madrid’in en büyük kulüp olduğunu bahsetti. Hocamız beni aradı. Buraya gelmemi istediğini söyledi. Bana kelam ver dedi. Onun isteği benim için çok değerliydi. Nerede oynayacağımı anlattı. Çok âlâ bir irtibat kurduk. Real Madrid’in Şampiyonlar Ligi finallerini hatırlıyorum. Arkadaşlarımla izliyorduk.

BİRÇOK KULÜP İSTEDİ

Birçok Avrupa kulübü istedi. Görüşmelerimiz oldu. Real Madrid devreye girip burada oynama talihim olduğu söylendikten sonra başkaları çok bir şey söz etmiyor. Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim durumumdaki Modric, dünyanın en yeterli oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

MODRIC’TEN ÇOK ŞEY ÖĞRENECEĞİM

Burada oynayan her oyuncu çok kaliteli. Benim durumumdaki Modric, dünyanın en düzgün oyuncularından biri. Ondan çok şey öğreneceğimi düşünüyorum.

FENERBAHÇE SÖZLERİ

Fenerbahçe’den ayrılmak duygusal olarak kolay bir değil. Dünyanın en büyük kulüpleri sizi istiyorsa ve kulübünüze para kazandırıyorsanız bunu kimse reddedemez. Elimde gelen bir şey yoktu. Fenerbahçeli taraftarları kırmak istemedim. Bana kırılmasınlar.

24 NUMARALI FORMAYI GİYECEK

İmza merasiminin akabinde Real Madrid formasıyla alana çıkan Arda, topla kimi hareketler yaptı ve kameralara poz verdi. Ulusal futbolcu, yeni kadrosunda 24 numaralı formayı giyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir