HDP’li Gergerlioğlu’ndan, İmamoğlu kararına tepki: Kesinleşmiş olmasa da siyasilerin önünü kesmeye yönelik bir hareket olduğu apaçık ortadadır

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen mahkûmiyet ve siyaset yasağı kararının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Gergerlioğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararına itiraz etmek için CHP’li olmak gerekmediğini, vicdan sahibi olmanın kâfi olacağını söz etti.

Yargının, iktidarın boyunduruğu altında olduğunu tez eden Gergerlioğlu, “İmamoğlu hakkında istenen cezanın, mutlaklaşmış olmasa da siyasalların önünü kesmeye yönelik bir hareket olduğu apaçık ortadadır. Siyasi bir karardan etkilenmiş milletvekili olarak bu kararı kabul edilemez buluyorum.” dedi.

“Kararlara susarsanız, yarın öbür gün sizin de başınıza gelir”

Gergerlioğlu, yüzbinlerce KHK’linin hukuksuz yargılamaya maruz kaldığını, son 7 yılda 2 milyon terör soruşturması kapsamında on binlerce Kürt vatandaşın yargılandığını öne sürerek, “CHP’liler hakkında da hukuksuz kararlar verilmeye başlandı. Birtakım tasalarla kimi kararlara susarsanız, yarın öbür gün bunlar sizin başınıza da gelir. Bizler yarın ne olacak telaşıyla hareket etmiyoruz. Sayın İmamoğlu’na verilen kararın siyasi ve hukuksuz bir karar olduğunu net bir formda söylüyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir