Korkutucu seri katil Karındeşen Jack’in yüzü bir bastonda bulundu

1888 yılında Londra’da birçok cinayet işleyen seri katil Karındeşen Jack, kıssası, geçmişi ve görünüşüyle günümüzde bile hala ilgi çeken çarpıcı bir figür.

Daily Star’ın haberine nazaran, İngiltere polisi eski arşivleri karıştırırken elde ettiği tüyler ürpertici bulgularda Karındeşen Jack’in yüzü olduğu düşünülen bir baston buldu.

Bastonun topuz kısmında Karındeşen Jack’in işlenmiş yüzü, kimliği bir asırdan fazla bir mühlet bir sır olarak kalan katilin bildirilen tek yüz bileşimi kabul edildi.

Baston yıllarca Hampshire, Bramshill’deki Polis Koleji’nde saklanmıştı ve kurum 2015’te kapatıldığında kaybolduğu zannedilmişti.

Ancak Polis Koleji’nin West Midlands, Ryton’daki karargahındaki arşiv çalışması yapan işçi tarafından yine keşfedildi.

Karındeşen Jack’in yüzünün işlendiği baston başka polislere sergileniyor…

SERGİLENMEYE BAŞLADI

Şimdi ise polis teknolojisindeki ilerlemeleri yeni öğrencilere vurgulamak hedefli tüyler ürpertici bu baston sergilenmeye başladı.

Yapılan resmi açıklamada, “Bu baston, polisliğin tarihî olarak değerli bir sürecini temsil eden büyüleyici bir eser.”

“Orijinal gazete kupürleriyle birlikte burada, Ryton’da sergileyebilmemiz inanılmaz, böylelikle memurlarımız o vakitten beri polislikte ne kadar ilerlediğimizi birinci elden görebilirler.” denildi.

Karındeşen Jack, 1888’de Whitechapel’de üç ay boyunca en az beş bayanı katletti. Her kurbanın boğazı kesilmiş ve bedeni, katilin insan anatomisi hakkında biraz bilgi sahibi olduğunu düşündürecek biçimde parçalanmış olarak bulundu.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir