Sembol yapılar Türk firmalarına emanet

Türk müteahhitler, Rusya ile savaşta 1.5 yılı geride bırakan Ukrayna’nın tekrar imarında değerli projeler üstlendi. Ukrayna’nın çatışmalarda ziyan gören sembollerinden İrpin Köprüsü bu yıl içinde eski haline dönecek. Yaklaşık 20 yıldır bu ülkede taahhüt işleri üstlenmeleri Türk inşaat şirketlerinin işini kolaylaştırıyor. Ukrayna’da yer alan Türk şirketler tıpkı vakitte çalıştıkları bölgelerdeki halka da dayanak sağlıyor. Bölgelerde lokal işletmelere ve çalışana istihdam sağlıyor.

İRPİN KÖPRÜSÜNÜ DE ONARACAĞIZ

Türk şirketleri inşaat ve onarım çalışmalarını Lviv, Zakarpattia, Ternopil, Khmelnytskyi, Zhytomyr, Kiev, Kharkiv, Poltava ve Kherson bölgelerinde etkin olarak sürdürüyor. Bilhassa işgalden kurtarılan bölgelerde sivil ve kritik altyapı tesislerinin tamirinin sağlanmasına da öncelik veriyor. Ukrayna’nın toparlanmasındaki en kritik vazifeleri üstlenen Türk şirketlerin üstlendiği en dikkat cazip projelerden biri İrpin Köprüsü. Ukrayna halkı için savaşın sembollerinden biri haline gelen köprünün tamiratının bu yıl tamamlanması planlanıyor.

Türk şirketlerİ, savaş sonrası hasar alan Kremençuk kentinde 400 milyon dolar bedelinde köprü inşaatını üstlendi. Kiev bölgesinde ise köprülerin tamiri için toplamda 20 milyon dolarlık 3 pilot proje üstlenildi. Türk şirketler birebir vakitte ilerleyen devirlerdeki Ukrayna altyapı projelerinde yer almak için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir