Tribünden düşen taraftar hayatını kaybetti, maç tatil edildi

Arjantin Premier Ligi’nde oynanan River Plate – Defensa y Justicia maçında tribünden düşen bir taraftar hayatını kaybetti. Gayretin hakemi Hakem Fernando Rapallini, 25. dakikada skor 0-0 iken çabayı durdurdu ve müsabaka tatil edildi.

D-Smart ekranlarından yayınlanan ve Buenos Aires’teki Monumental Stadyumu’nda saat 22.30’da başlayan müsabakada dakikalar 14’ü gösterirken bir taraftar tribünden düştü. Yetkililerin açıklamasına nazaran; 53 yaşındaki Pablo Marcelo Serrano, River Plate’in Monumental Stadyumu’ndaki Sivori Alta tribününde 15 metre yükseklikten düştükten sonra başından aldığı darbe nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetti.

Ev sahibi grup River Plate yaptığı açıklamada, “Merhumun dönemlik biletini aldığı tribün yüzde 90 oranında doluydu. Düşme olayına rastgele bir üçüncü şahıs dahil olmamıştır. Ayrıyeten, tribünde yahut merhumun etrafında rastgele bir şiddet olayının olmadığı tespit edilmiştir” sözleri yer aldı.

Mücadelenin hakemi Hakem Fernando Rapallini, maçı 25. dakikada skor 0-0 iken durdurdu ve müsabaka tatil edildi. Polis, olayın nedenini araştırırken, tribünü kanıt toplamak için 24 saat müddetle kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir