WPP’nin Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal oldu


WPP’nin yeni ülke müdürü, sektörün deneyimli isimlerinden Arzu Ünal oldu. 18 yıl VMLY&R ajans CEO’luğu ve son olarak VMLY&R Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ünal, yeni görevinde 400 milyon dolarlık bir hacmi, 20’den fazla ajans ve 1.400 kişilik büyük bir ekiple yönetecek.

DÜNYANIN en büyük pazarlama çözümleri ve iletişim holdingi olan WPP, Türkiye Ülke Müdürlüğü görevine, VMLY&R Türkiye Başkanı Arzu Ünal’ın atandığını duyurdu. Arzu Ünal, WPP Türkiye Ülke Müdürü olarak, reklam, medya planlama ve satın alma, araştırma, dijital, sosyal, mobil, influencer, halka ilişkiler, event, stratejik marka danışmanlığı, teknoloji gibi farklı uzmanlıklarda faaliyet gösteren 20’den fazla ajansı ve 400 milyon dolarlık hacmi, 1.400 kişilik büyük bir ekiple ve deneyimli bir yönetici kadrosuyla birlikte yönetecek.

53 milyar pound cirosuyla, 100’den fazla ülkede 115 bin çalışanı ile faaliyet gösteren dünyanın en büyük pazarlama çözümleri ve iletişim holdingi konumunda olan WPP, insanlar, gezegenimiz, müşterileri ve toplum için daha iyi bir gelecek inşa etmek adına, yaratıcılık gücünü sonuna kadar kullanıyor. Güçlü bir geçmişe sahip WPP Türkiye bünyesinde ise 20’den fazla ajans bulunuyor ve grup 400 milyon dolarlık hacme sahip. WPP, Türkiye’de 1.400 kişilik alanında uzman, yetkin ve büyük bir ekiplerle çalışıyor. 

WPP Türkiye Ülke Müdürü atamasıyla ilgili konuşan WPP COO’su Andrew Scott, “Türkiye bizim için önemli bir pazar ve hep de öyle olmaya devam edecek. Arzu Ünal, WPP’nin kolektif gücünden yararlanmamızı, yeni işleri teşvik etmek ve müşteri ilişkileri başarımızın artarak devam etmesi için tüm ajans liderlerimizle yakın bir şekilde çalışacaktır” dedi.

WPP Türkiye Ülke Müdürü Arzu Ünal ise atamasıyla ilgili çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, şöyle dedi: “Çok uzun yıllardır WPP ailesinin içindeyim ve bugüne dek sayısız başarılı ve yaratıcı işe imzamızı attık. Bunun mümkün olmasını sağlayan tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Ben kolektif başarıya ve ekip çalışmasına yürekten inanan bir insanım. Yeni görevimde de yine benzer şekilde WPP ailesi olarak çok başarılı dönemler geçireceğimize inancım tam. Teknoloji trendlerinin baş döndürücü şekilde hızla geliştiği ve iş dünyasını dönüştürdüğü bir ortamda, biz de WPP Türkiye olarak yeni dönemde de iş ortaklarımız için en etkin ve yenilikçi çözümleri sunmaya devam edip yetkinliklerimizi artıracağız.”

Sektörün deneyimli ve tanınan yüzlerinden Arzu Ünal, 30 yıl önce Y&R’a katıldı ve 2004 yılında VMLY&R Türkiye’nin CEO’su oldu. Ünal’ın liderliğinde VMLY&R, Türkiye’de Cannes Lions ve Clio Grand Prix kazanan ilk ajans oldu. Ajans, yine onun liderliğinde Ad Age Türkiye tarafından 2017 yılında Yılın Ajansı seçildi ve 2021 yılında da ülkenin en çok Effie ödüllü ajansı oldu.

Ünal, kariyeri boyunca Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen holdingleri, grupları ve şirketleriyle yakın şekilde çalışırken, bu köklü müşterilerle olan ilişkileri, VMLY&R’nin CEO’luk görevi sırasında ajansın gelirinin 11 kat artırmasına yardımcı oldu. Arzu Ünal, WPP ailesine katılmadan önce, pazarlama kariyerine P&G’de marka yöneticisi olarak başlamıştı. 

Ünal, ayrıca kadın hakları ve cinsiyet eşitliğinin ve bu yöndeki girişimlerin tutkulu bir savunucusu. Ünal şimdiye kadar Uluslararası Kadın Platformu, Yeniden Biz ve Yönetim Kurulunda Kadın dahil çeşitli STK kurullarında görev aldı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir